Юртимизда ҳеч бир инсон меҳр ва эътибордан четда эмас. Барча фуқаролар давлатимиз ва ҳукуматимиз ғамхўрлигида умргузаронлик қилмоқда.
Хусусан, бугун пойтахтимизда Вaқф фонди Тошкент шаҳар филиали томонидан эшитиш ва гапиришда нуқсони бор бўлган 200 нафар ҳамюртларимиз учун "Миссионерликдан огоҳ бўлинг" мавзусида хайрия тадбири ўтказилди. Унда Ўзбекистон мусулмонлари идораси Хотин-қизлар бўлими мутахассиси Мунира Абубакирова иштирок этди. Тадбирга икки нафар сурдо таржимонлари ҳам жалб қилинди.
Йиғилганларга миссионерларнинг тузоғидан огоҳ бўлиш, уларнинг турли ёлғон даъволарига учмаслик ҳақида маълумотлар берилди. Қолаверса, муҳтож оилаларга озиқ-овқат ҳамда турфа хил китоблар хайр-эҳсон қилинди.
Тадбирда ўзларининг миннатдорчилиги ва дил изҳорларини айтиш учун сўзга чиққан фуқаролар томонидан уларга кўрсатилаётган бундай меҳр ва мурувватдан кўнгиллари кўтарилганини, бундай хайрли ишлари бардавом бўлишини Аллоҳ таолодан сўраб дуои хайрлар қилдилар.
Давлатимиз Раҳбари томонидан жорий йил 16 февраль куни имзоланган “Муборак Рамазон ойини муносиб тарзда ўтказиш тўғрисида” ги қарори ушбу ойни халқимизга хос инсонпарварлик, эзгулик ва меҳр-оқибат сингари анъана ва қадриятларга содиқ ҳолда ўтказишда асосий омил бўлмоқда.
Қутлуғ ойнинг аввалида Ўзбекистон мусулмонлари идораси раиси, муфтий Шайх Нуриддин Холиқназар ҳазратлари бошчилигида соҳа ходимлари томонидан юртимизнинг барча ҳудудидаги энг оғир маҳаллалардаги кам таъминланган оилалар учун ифторликлар ташкил этилиб, кўнгли ўксик кишилар оғирини енгил қилиш ва кўнгилларини шод этиш ишлари бошлаб юборилди.
Жорий йилнинг 22 февраль куни Диний идора раиси ўринбосари Зайниддин домла Эшонқулов ҳамда Учтепа тумани "Ҳазрат Али" масжиди имомлари билан биргаликда Давлатобод маҳалласида истиқомат қилувчи Ҳусан ака Алимов хонадонда бўлдилар. Ҳовли кичик бўлишига қарамй 4 та оила аҳилликда, Яратганга шукроналикда умр кечирмоқдалар. Ташриф чоғида ушбу хонадон аҳилларига рўзғор ашёлари ва озиқ-овқат маҳсулотлари ҳадя қилинди. Шундан сўнг хонадон эгалари билан биргаликда ифторлик дастурхонида маърифий-ҳаётий суҳбат қилинди. Якунда Юртимиз ва юртдошларимизнинг ҳаққига хайрли дуолар қилинди.
Бундай хайрия тадбирлари мамлакатимиз бўйлаб давом этмоқда.