Таниқли уламоларнинг Тошкент вилояти масжидларига бугунги ташриф режаси
20.11.2021   2349   3 min.
Бугун, 20 ноябрь куни юртимизнинг бир гуруҳ таниқли уламолари Тошкент вилояти масжидларига ташриф буюриб, пешин ва хуфтон намозларини жамоат билан бирга адо этгандан сўнг мўмин-мусулмонларга маърифий суҳбат қилиб беришади.
Қуйида уламолар пешин ва хуфтон намозларига борадиган масжидлар рўйхати билан танишишингиз мумкин:
Зангиота туманидаги “Имом ал-Бухорий” масжидига пешинга, тумандаги “Имом Аъзам” жомесига хуфтонга Ўзбекистон мусулмонлари идораси раиси ўринбосари Иброҳимжон домла Иномов;
Зангиота туманидаги “Нурил Ислом” масжидига пешинга, тумандаги “Садр ота” жомесига хуфтонга Тошкент вилояти бош имом-хатиби Жасур домла Раупов;
Қибрай туманидаги “Дорул Ислом” масжидига пешинга, тумандаги “Ўнқўрғон” жомесига хуфтонга “Вақф” хайрия жамоат фонди раҳбари Яҳё домла Абдураҳмонов;
Зангиота туманидаги “Иттифоқ” масжидига пешинга, тумандаги “Мир Абдуллоҳ эшон” жомесига хуфтонга Ўзбекистон мусулмонлари идораси бўлим бошлиғи ўринбосари Аброр домла Мухтор Алий;
Қибрай туманидаги “Дарвеш бува” масжидига пешинга, тумандаги “Тўқай тепа” жомесига хуфтонга Тошкент шаҳар бош имом-хатиби ўринбосари Абдуқаҳҳор домла Юнусов;
Қибрай туманидаги “Машариб ота” масжидига пешинга, тумандаги “Ҳожи Туроб ўғли ҳожи Абдулла” жомесига хуфтонга Тошкент вилоят бош имом-хатиби ўринбосари Миродил домла Миржалилов;
Қибрай туманидаги “Ўткир” масжидига пешинга, тумандаги “Ар-Раҳмон” жомесига хуфтонга Тошкент вилоят бош имом-хатиби ўринбосари Зайнилобиддин домла Қудратов;
Зангиота туманидаги “Салмони Форсий” масжидига пешинга, тумандаги “Умир” жомесига Тошкент шаҳар Мирзо Улуғбек тумани бош имом-хатиби Акбарали домла Маматов;
Қибрай туманидаги “Дўрмон” масжидига пешинга, тумандаги “Байтқўрғон” жомесига хуфтонга Тошкент шаҳридаги “Маҳкам ота” масжиди имом-хатиби Муҳаммадбобур Йўлдошев;
Қибрай туманидаги “Абдураҳмон ибн Авф” масжидига пешинга, тумандаги “Хўжақўрғон” жомесига хуфтонга Тошкент шаҳар “Доруссалом” масжиди имом-хатиби Муҳаммадраҳим домла Абдуқодиров;
Қибрай туманидаги “Дадамуҳаммад ҳожи Фирдавс” масжидига пешинга, тумандаги “Зайниддин ҳожи ота” жомесига Тошкент шаҳар “Ислом ота” масжиди имом-хатиби Йўлдошали домла Каримов;
Зангиота туманидаги “Фатҳ” масжидига пешинга, тумандаги “Абдужалилбоб” жомесига хуфтонга Тошкент шаҳар “Ракат” масжиди имом-хатиби Роббимқул домла Муҳаммадиев;
Зангиота туманидаги “Абдулло ибн Равоха” масжидига пешинга, тумандаги “Абу Бакр Сиддик” жомесига Тошкент шаҳар “Кўкча оқтепа” масжиди имом-хатиби Абдуллажон домла Ғуломов;
Зангиота туманидаги “Ал-Имон” масжидига пешинга, тумандаги “Амир Ҳамза ибн Абдумуталиб” жомесига хуфтонга Зангиота тумани “Абу Бакр Сиддиқ” жоме масжиди имом-хатиби Нурали домла Мавланов;
Зангиота туманидаги “Анас ибн Малик” масжидига пешинга, тумандаги “Андалус” жомесига Чирчиқ шаҳар “Марказий” жоме масжиди имом-хатиби Обид домла Мирҳамидов;
Зангиота туманидаги “Мўмин ҳожи ота” масжидига пешинга, тумандаги “Ботир” жомесига хуфтонга Пискент тумани Собирхон ота жоме масжиди имом хатиби Суннатилла домла Эрназаров.
Аллоҳ таоло уламоларимизнинг суҳбатини манфаатли ва давомли қилсин!
22.02.2026   817   1 min.