Бугун, 20 январь куни пойтахтимиздаги "Wyndham Tashkent" меҳмонхонасида "Тинчлик – дунё динларининг муҳим тамойили" мавзусида илмий-амалий конференцияси бошланди.
Нуфузли анжуманни Ўзбекистонда Шанхай ҳамкорлик ташкилотининг Халқ дипломатияси маркази директори Қобилжон Собиров, Конрад Аденауэр жамғармасининг Марказий Осиё бўйича минтақавий ваколатли вакили Андре Алгермиссен, Ўзбекистон Республикаси Дин ишлари бўйича қўмита раисининг биринчи ўринбосари Давронбек Махсудов, Ўзбекистон мусулмонлари идораси раиси ўринбосари Муҳаммадолим Муҳаммадсиддиқов ва бошқа мутасадди вакиллар табрик сўзи билан очиб берди.
Конференцияда диншунос экспертлар, исломшунослар, этник-маданий бирлашмалар, диний конфессия вакиллари, шунингдек, жамоат ташкилотлари, фуқаролик жамият, миллий маданий марказлари, Ўзбекистон халқаро ислом академияси профессор-ўқитувчилари ва талабалари ҳам қатнашмоқда.
Конференция давом этмоқда.