? O'zbekiston musulmonlari idorasi tashabbusi bilan xalqimizning ilmu ma'rifatini oshirish, jaholatga qarshi ma'rifat bilan kurashish maqsadida, “Madaniyat va ma'rifat” telekanalida ✅ “Ma'rifiy suhbatlar” nomli yangi turkum ko'rsatuvlar har payshanba kuni namoyish etiladi.
? Ushbu yangi teleloyihada taniqli ulamolar, tajribali imom-xatiblar va mohir mudarrislar Islom dinining ma'rifiy ta'limotlari, bugungi kundagi dolzarb masalalar hamda ijtimoiy muammolar borasida so'z yuritadilar. Shuningdek, tomoshabinlardan kelgan din va hayotga oid savollarga javoblar beriladi.
✅ Ushbu teledasturning ilk sonida O'zbekiston musulmonlari idorasi Fatvo hay'ati ulamolari “Fatvo berishning mas'uliyati” borasida bahs qiladilar va ayni kunlarda muhim bo'lib turgan shar'iy savollarga javob beradilar.
❗️Shu yil 13 yanvar', payshanba kuni soat 21:00 dan boshlab, “Ma'rifiy suhbatlar” nomli ko'rsatuvning ilk sonini tomosha qilishni tavsiya etamiz.
? Alloh taolo ushbu yangi teleloyihani barchamizga muborak qilsin!