Паркент тумани “Сирли” жоме масжидида марҳум муфтий Усмонхон Алимов, Тошкент вилоятининг собиқ бош имом-хатиби Хайруллоҳ домла Турматов, Паркент туманида яшаб, динимизга хизмат қилиб ўтган имом домлаларни хотирлаш мақсадида эҳсон дастурхони ёзилди.
Қуръони карим тиловати билан бошланган хотира тадбирида марҳум имомларимизнинг хайрли ишлари, динимиз равнақи йўлида қилган хизматлари эсланиб, уларнинг ҳақларига хайрли дуолар қилинди.
Йиғилишда ҳудуддаги масжидлар қурилишида фаол, ташаббускор ва жонкуяр бўлган имомлар Ўзбекистон мусулмонлари идораси Тошкент вилояти вакиллиги томонидан ташаккурномалар билан тақдирланди.
Тадбирда иштирок этган Ўзбекистон мусулмонлари идораси Масжидлар бўлими мудири Муҳаммадназар домла Қаюмов, Тошкент вилояти бош имом-хатиби ўринбосари Миродил домла Миржалилов, Тошкент тумани бош имом-хатиби Ғуломиддин домла Эргашев, Зангиота тумани “Абу Бакр Сиддиқ” жоме масжиди имом-хатиби Нурали домла Мавлонов ўз маърузалари ҳамда дуолари билан йиғилишни чиройли якунлаб бердилар.
Тадбир сўнгида Қуръони карим хатми марҳум домлалар руҳларига бағишланди.